Spotkanie Towarzyskie

Dnia 22 maja 2015 roku (piątek) o godzinie 20.30 w Hotelu Blow Up Hall 5050 przy ul. Kościuszki 42
w Poznaniu odbędzie się spotkanie towarzyskie.

Występ zespołu Żuki Rock & Roll Band

Żuki

Zespół ŻUKI ROCK & ROLL BAND powstał w Poznaniu, został założony przez czterech przyjaciół zafascynowanych muzyką lat 60. Swoje pierwsze kroki zespół stawiał w klubach studenckich Poznania, a repertuar od samego początku opierał się na przebojach Beatlesów.

Z czasem w repertuarze grupy znalazły się przeboje innych wielkich wykonawców epoki rock’n’rolla takich jak: Rolling Stones, Kinks, Chuck Berry, a także utwory polskie grane kiedyś przez Czerwone Gitary i Niebiesko-Czarnych (Nie zadzieraj nosa, Kwiaty we włosach, Dozwolone do lat 18, Wrócmy na jeziora, Niedziela bedzie dla nas, Tak mi źle — temat z filmu Wojna Domowa i inne). Zespół stał się popularny i często jest zapraszany jako główna atrakcja różnych imprez. ŻUKI ROCK & ROLL BAND występują zarówno w klubach, na balach, jak i na dużych imprezach plenerowych przed wielotysięczną publicznością.

Zespół ŻUKI ROCK & ROLL BAND kilkakrotnie występował za granicą, m.in. w Anglii, Francji, Holandii, Włoszech, Niemczech, Andorze i na Litwie. Pojawia się również w programach telewizyjnych.

Grupa nagrała i wydała trzy płyty:
• ENTOMOLOGY I — która zawiera wybór 15 utworów z szerokiego repertuaru zespołu,
• ŻUKI ROCK & ROLL BAND I PRZYJACIELE — nagrana na żywo w wersji unplugged z okazji jubileuszu audycji Radio Yesterday,
oraz
• ROCK AND ROLL — ulubione przeboje z epoki rock’n’rolla.

W 2007 roku zespół ŻUKI ROCK & ROLL BAND, jako pierwsza grupa z Polski grająca muzyke The Beatles, został zaproszony na doroczny festiwal International Beatle Week do Liverpoolu, gdzie zagrał dziewięć koncertów, w tym również w słynnym klubie Cavern. W 2008 roku zespół wystąpił we Francji na dorocznej imprezie Beatles Night w Lille. W 2013 roku zagrał dwa koncerty na Malta Festiwal Poznań.

Zespół pozostaje wierny tradycji lat 60., starając się w czasie swoich koncertów oddać spontaniczną atmosferę tamtych czasów. ŻUKI ROCK & ROLL BAND używają instrumentów z epoki (wzmacniacze VOX, gitary Epiphone, „skrzypcowy” bas Höfner i perkusja Ludwig) i wystepują w stylizowanych beatlesowskich strojach.

Świetny kontakt z publicznoscią, żywiołowe zachowanie na scenie, stylowe ubiory oraz instrumenty muzyczne z epoki powodują, że przy dźwiękach Twist & Shout, Love Me Do czy Rock’n’Roll Music udajemy się wraz z muzykami w magiczną podróż w lata 60., w atmosferę tamtych prywatek i koncertów.

Zespół występuje w składzie:
Michał Gielniak — gitara, śpiew
Grzegorz Radomski — gitara, harmonijka, śpiew
Robert Fraska — gitara basowa, śpiew
Piotr Rybicki — perkusja, śpiew

Uczestnictwo w spotkaniu towarzyskim w dniu 22 maja 2015 roku wiąże się z dodatkową opłatą dla wszystkich w wysokości 200 zł.

Zaproszenia można zakupić w Biurze Obsługi Kongresu. Lliczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zakupu.